• 1 Kursy kwalifikacyjne
  Zapraszamy do udziału w kursie kwalifikacyjnym z zakresu zarządzania oświatą dającego możliwość zdobycia kwalifikacji niezbędnych do zajmowania stanowiska dyrektora oraz innych stanowisk kierowniczych
 • 2 Kursy doskonalące
  Oferujemy kursy doskonalące o różnej tematyce zarówno w systemie stacjonarnym, jak i e-learningowym na platformie Moodle. Poprzez udział w nich mają Państwo możliwość doskonalenia kompetencji i wykorzystania ich w praktyce pedagogicznej.
 • 3 Warsztaty metodyczne, seminaria i konferencje
  Proponujemy bogatą ofertę warsztatów, seminariów i konferencji organizowanych w siedzibie placówki, jak również w powiatach: skierniewickim, rawskim, łowickim i brzezińskim. Udział Państwa w szkoleniach pozwoli stworzyć warunki do rozwoju szkoły/placówki oświatowej, nauczyciela oraz dziecka/ucznia. Każdy znajdzie interesujący dla siebie temat.
 • 4 Szkolenia Rad Pedagogicznych
  Oferujemy również szkolenia Rad Pedagogicznych o różnorodnej, dostosowanej do Państwa potrzeb tematyce: a) Wychowanie, wszechstronny rozwój ucznia, b) Bezpieczeństwo, zagrożenia i profilaktyka, c) Organizacja i zarządzanie szkołą/placówką, d) Dydaktyka, metodyka w pracy nauczyciela, e) Analiza wyników egzaminów zewnętrznych warunkiem poprawy efektów kształcenia.
 • 5 Wymiana doświadczeń
  Korzystając z propozycji Ośrodka mają Państwo możliwość wymiany doświadczeń poprzez współpracę w sieci wspomagania i samokształcenia, konsultacje zbiorowe i indywidualne, bank przykładów dobrych praktyk i zajęcia otwarte.
baner

Materiały z zakresu szkoleń on-line

 

Szanowni Państwo.
Zapraszam do udziału w Konferencji na temat Jak uczyć patriotyzmu w XXI wieku? (w zdalnej formie). Została ona zrealizowana we współpracy: Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli  w Skierniewicach i LO im. Bolesława Prusa w Skierniewicach. Współautorką konferencji jest d Anna Olczak – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w LO im. B. Prusa w Skierniewicach. Proponuję dokonać analizy bardzo ważnego zagadnienie - jak współcześnie uczyć patriotyzmu ?. Na pewno większość z nas zadaje sobie pytanie – jak w obecnych czasach umiejętnie i mądrze kształtować postawy patriotyczne i obywatelskie oraz wychowywać uczniów w poczuciu szacunku do Ojczyzny i drugiego człowieka? Zapewne nie odpowiemy na wszystkie nurtujące nas dylematy dotyczące edukacji patriotycznej, ale wspólne pochylenie się nad tymi zagadnieniami może okazać się inspirujące. Materiał do tej formy składa się z trzech części – prezentacji głównej oraz 2 prezentacji uczniów  LO im. B. Prusa w Skierniewicach, będących efektem zrealizowanych przez nich projektów edukacyjnych. Prezentacja została opatrzona krótkimi komentarzami, proszę zapoznać się z treścią, którą Państwu przekazujemy i zapraszam do polemiki i do komentowania propozycji metodycznych, a także odniesienia się do wniosków, które zrodziły się po przeprowadzonych ankietach.

Konferencja WODN w Skierniewicach

Sonda patryjotyzm

Ankieta patryjotyzm

Serdecznie pozdrawiam.

Alicja Wachnianin-Męcina – nauczyciel doradca metodyczny z historii w WODN w Skierniewicach.

 

 
 
Jolanta Gajek nauczyciel-doradca metodyczny ds. biologii/przyrody WODN w Skierniewicach
 

Szanowni Państwo

W związku z prowadzeniem nauki zdalnej wiele platform edukacyjnych udostępnia swoje zasoby nieodpłatnie. Wartym polecenia dla osób pracujących z dzieckiem w wieku  przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym (i nie tylko)  jest twinkl.
Polski twinkl https://www.twinkl.co.uk/resources/polska-materialy-edukacyjne-dla-szkol-podstawowych to baza różnorodnych materiałów dydaktycznych, które zdecydowanie warto wykorzystać  w nauczaniu na odległość  - szybki przewodnik i materiały w poniższym linku
https://www.twinkl.pl/resource/szybki-prewodnik-twinkl-1-strona-zamknicie-szk-po-jp-69?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=newsletter_2020-03-29_PL_KeyStage2_v-c&utm_content=button_1.
Bardzo serdecznie zachęcam do zapoznania się z przebogatą, różnorodną i atrakcyjną ofertą Twinkl. Materiały można pobierać, drukować, dzięki czemu mały uczeń będzie działać, tworzyć, grać, bawić się i uczyć bez komputera

Gorąco namawiam Państwa do odwiedzenia strony Fundacji Orange w bieżącym czasie nauczania na odległość, nauki zdalnej.szczegóły w linku
                                                                                       Anna Garstka,
                                                                     nauczyciel konsultant ds.edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej,
                                                                                                 WODN w Skierniewicach

Copyright © 2020. wodn@wodnskiernie.nazwa.pl Rights Reserved.